• دیدگاه: 0

EEG یا الکتروانسفالوگرام و به زبان عامیانه همان نوار مغز آزمایشی است که سیگنال های الکتریکی مغز را ثبت می‌کند. الکترودها یا سنسورهایی که روی پوست سر قرار می‌گیرند سیگنال‌ها را شناسایی می‌کنند و آنها را به یک دستگاه چاپگر که فعالیت را ثبت می‌کند ارسال می‌کند.
الکترودها امواج الکتریکی مغز را تجزیه و تحلیل می‌کنند و سیگنال‌هایی را به کامپیوتر می‌فرستند تا نتایج را ثبت کند.

امواج الکتریکی در دستگاه ثبت EEG مانند خطوط موجی با قله‌ها و دره‌ها می‌باشند. این خطوط اجازه می‌دهد تا پزشکان به سرعت بتوانند الگوهای غیرطبیعی احتمالی موجود را ازیابی کنند. هر گونه بی‌نظمی ممکن است نشانه‌ای از تشنج یا سایر اختلالات مغزی باشد.

الکتروانسفالوگرام، الکتریسیته تولیدی توسط مغز را اندازه‌گیری می‌کند اما افکار یا احساسات را نمی‌تواند اندازه‌گیری کند و هیچ گونه الکتریسیته‌ای را به مغز ارسال نمی‌کند.

EEG می‌تواند امواج غیرطبیعی مغز را پس از آسیب مغزی، سکته مغزی یا تومور مغزی تشخیص دهد. شرایط دیگر مانند سرگیجه، سردرد، بیماری‌های روانی و مشکلات خواب ممکن است الگوهای مغزی غیر طبیعی را نشان دهند. همچنین می‌تواند برای تایید مرگ مغزی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

پلی‌کلینیک ایرانپارس با کادری مجرب و طرف قرارداد با بیمه‌های پایه و بیمه‌های تکمیلی آماده ارائه خدمات نوار مغز به همشریان گرامی می‌باشد.